Skontaktuj się z nami już dziś

+ 48 888 576 949 Zdjęcie dwóch osób

startrealizacjeifotosiFotos.pl - Najszybszy hosting zdjęć

 iFotos.pl formularz dodawania

iFotos jest jednym z naszych pierwszych startupów. Cały projekt powstał na przełomie 2008 i 2009 roku. Naszym głównym założeniem było stworzenie bezawaryjnego i szybkiego hostingu zdjęć. Czyli takiej usługi której nam brakowało. Uwczesne hostingi były wolne i w godzinach szczytu po prostu nie działały. Doszliśmy do wniosku że jesteśmy w stanie stworzyć lepszy i wygodniejszy w użytkowaniu portal niż wtedy istniejące.

Aktualnie nasz hosting jest jednym z największych hostingów zdjęć w Polsce. Ilość transferu który miesięcznie zużywamy oscyluje w liczbie 100 - 120 Terabajtów. Zakładając że każdy obrazek waży średnio 100 Kilobajtów to obrazki w naszym serwisie wyświetlane są ponad osiem miliardów miesięcznie.

Serwis jest przez nas obsługiwany kompleksowo. Portal tworzymy nie tylko od strony programistycznej czy marketingowej, ale także od strony zarządzania serwerami. Wybraliśmy system operacyjny(Linux), dystrybucję(CentOS), całe dodatkowe oprogramowanie, zainstalowaliśmy całość i skonfigurowaliśmy tak żeby działało jak najbardziej wydajnie. Faktem wartym podkreślenia jest to że nasz hosting aktualnie działa tylko na dwóch serwerach dedykowanych.

 iFotos.pl - Dodawanie galerii

Hosting zdjęć iFotos, prócz zwykłego dodawania zdjęć, posiada wiele rozbudowanych i ciekawych funkcjonalności. Zdalny i normalny multiupload czy tworzenie galerii to tylko niektóre z możliwości. Do postawowych opcji należy także raportowanie nieregulaminowych zdjęć. Pozwala to na przyspieszenie całej procedury usuwania zdjęć bezsprzecznie łamiących regulamin.

iFotos.pl - Panel premium

 

Głównym zarobkiem serwisu są nieinwazyjne i nieprzeszkadzające reklamy umieszczone w różnych częściach serwisu. Dodatkowym zarobkiem są konta premium. Chcięliśmy dać użytkownikom dodatkowe opcje i możliwości do których potrzeba więcej zasobów. Z tego powodu takie funkcjonalności udostępniamy właśnie przez konta premium. Pozwala to nam utrzymać pełną stabilność serwisu. Najważniejszymi opcjami kont premium są

  • Dodawanie znaków wodnych do obrazków
  • Możliwość skalowania obrazków
  • Dostęp do zdalnego multiuploadu
  • Generowanie kodu html galerii

 

Prócz wersji webowej stworzyliśmy także uproszczoną aplikację na telefony z systemem Windows Mobile. Aplikacja ta pozwala dodawać zdjęcia oraz udostępniać linki znajomym.

W ramach hostingu prowadzimy blog który znajdziecie pod adresem blog.ifotos.pl, na łamach którego opisujemy rzeczy i wydarzenia związane z serwisem, oraz zagadnienia z dziedziny informatyki.

Hosting oczywiście posiada własnego Fanpage, który na chwilę obecną "zalajkowało" ponad 1200 osób. Na facebooku informujemy o wszelkich zmianach. Prowadzimy także akcje promocyjne oraz rozdajemy darmowe konta premium.

Serwis jest ciągle przez nas rozwijany. W miarę potrzeb dodajemy nowe opcje i funkcjonalności oraz usprawniamy i poprawiamy wydajność elementów już istniejących.

 

Aktualności

sie 27, 2015

Podsumowanie akcji marketingowej wydarzenia kulturalnego.

Od maja do końca czerwca tego roku, pracowaliśmy nad promocją wydarzenia kulturalnego "Jak to na Pomorzu zdrajcy ze Szwedem próbowali się bratać" z naciskiem na witrynę www.czarnieckiego.org oraz wydarzenie na Facebooku.


przeczytaj więcej
© 2007 - 2014 by Agencja Interaktywna CreaWeb